Kapen substanca narkotike në magjistralen Gjilan - Kamenicë
15:02 | 07 Korrik 2016

Policia e Kosovës Njësiti i reagimit të shpejtë në rrugën magjistrale Gjilan –Kamenicë në afërsi të “Drini-market” gjatë një kontrolli rutinë, kanë ndaluar një veturë, ku gjatë kontrollimit të personave dhe veturës tek i dyshuari Shqiptar Shtetas i Kosovës kanë gjetur një sasi të substancës narkotike që dyshohet të jetë e llojit Marihuan me peshë 0.5 gram.
Lidhur me rastin është njoftuar Prokurori i shtetit nga Departamenti i krimeve te rënda dhe i njëjti ka urdhëruar që i dyshuari të intervistohet dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt në gjykatë njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/
 
Rashel Kolaneci
S