Kapen në Nish cigare nga Kosova, të dyshuar edhe persona nga Presheva dhe Bujanoci

0
Kapet në Nish kontrabandisti me cigare nga Kosova

Policia e Nishit ka arrestuar D.K (55) nga Banja e Nishit për shkak të dyshimit se nga 1  janari 2013 deri me 1 shtator 2014 deri tani nga persona të panjohur nga Kosova dhe nga komuna e Preshevës dhe Bujanocit është furnizuar me cigare pa pulla akcize.

Ai dyshohet se ka pasë për qëllim që këto cigare ti shesë në tregun serb apo ti transportojë për Bullgari. Policia operative tek ai ka gjetur 1095 bokse cigare dhe 25 kutia të cigareve të ndryshme pa pulla akcize.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »