Kapen 9 emigrant ilegal në stacionin hekurudhor të Preshevës

0

Në stacionin hekurudhor të Preshevës, doganierët kanë zbuluar në tren 9 emigram ilegal nga Siria dhe Algjeria, që kishin tentuar të hyjnë në mënyrë ilegale në Serbi për të shkuar në shtetet e Evropës Perëndimore.

emigrandAta ishin fshehur në vagon e trenit me mallra që po udhëtone nga Greqia drejt Gjermanisë, ka njoftuar dogana.

Emigrantët ilegal iu dorëzuan policisë për procedura të mëtutjeshme.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »