Kapen 14 kg drogë në Tabanoc në makinën me targa polake

0
Kapen 14 kg drogë në Tabanoc në makinën me targa polake

Autoritetet doganore të Maqedonisë në vendkalimin kufitar Tabanoc kanë konfiskuar 14 kilogram drogë të llojit marijuanë, që kap një vlerë prej 40 mijë eurove.

Droga u gjet e fshehur në një makinë të tipit “Renaulg Laguna” me targa të Polonisë.

Droga ishte fshehur në pjesën e prapme të makinës dhe se në pranga kanë përfunduar dy shtetasit polak.

Ata kanë pranuar se po bënin transportin e drogës për 2.500 euro nga Shqipëria në Poloni. (INA)

01

 

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »