Kapen 120 kilogram duhan, dyshohet se ishin blerë në Bujanoc e Preshevë
09:56 | 08 Shkurt 2015

Duhan Policia e Nishit ka arrestuar B.I (40) dhe N.V (43) nga Nishi për shkak të dyshimit se kanë kontrabanduar mall pa akciza. Dyshohet se B.I ka blerë duhanin në Bujanoc dhe Preshevë duke i fshehur në shtëpinë e tij në Nish. Gjatë kontrollimit të shtëpisë, janë gjetur 120 kilogram të duhanit.
Françeska Jaçe