Kanë filluar punimet për asfaltimin e rrugës në Breznic

0

Sot, edhe zyrtarisht kan rifilluar punimet në rrugën e Breznicës e cilat lidhet me fshatin Muhoc.
Të gjitha pengesat ligjore janë evituar dhe tash e tutje shumë shpejtë pritet që ky projekt shumë me rëndësi të merr epilogun e tij përfundimtar.
Sot është vazhduar me gërryerjen e baltës apo pjesës së sipërme të rrugës për t’u zëvendësuar me zhavorr e deri te asfaltimi. Sipas kontratës së paraparë, ky projekt pritet të përfundoj brenda 30 ditëve.

Shpërndaje në rrjetet sociale.
comments powered by Disqus
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »