Kamioni “futet” në trotuar, shkel për vdekje gjashtë persona

0

Gjashtë veta supozohet të kenë vdekur pasi një kamion mbeturinash është “futur” në një trotuar të mbushur me njerëz në qendër të qytetit Glasgow. Pas kësaj, kamioni u përplas në një mur.

auto_kamioni1419266278

Dëshmitarët thonë se kamioni ishte jashtë kontrollit dhe u fut në sheshin George ku u përplasë për veturat në hyrje të Queen Street Station, të qytetit skocez, transmeton Telegrafi.

Zona ishte e mbushur me blerës të Krishtlindjeve dhe shërbimet emergjente e kanë quajtur aksidentin si serioz

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »