Kamberi pritet ngrohtësisht nga bashkatdhetarët në Zvicër (Foto)

0

Sot kryetari i komunës së Bujanocit Shaip Kamberi me stafin e tij qëndruan në Zvicër për të takuar Diasporën e komunës së Bujanocit të cilët jetojn dhe veprojn në Zvicër.

Kamberi u prit ngrohtësisht nga bashkatdhetarët në Solothurn të Zvicëres gjat fjalimit kamberi e njoftoj diasporën se data e 1 Gushtit do të shpallet “Dita e Mërgimtarëve në komunën e Bujanocit”, ndërsa Diaspora do të jet tash e tutje partnere serioze për bashkpunim nëtë gjitha sferat, në fundë të takimit Kamberi ka falemderuar Diasporën në Zvicër për mikpritjen e organizuar./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »