Kalon me dokument të falsifikuar të blerë 5000 franga, ndalohet në pikën kufitare

0
Dheu i bardh
Policia kufitare tek “Dheu i Bardhë” ka ndaluar të dyshuarin mashkull shqiptar dhe gjatë kontrollit ka prezantuar lejen e qëndrimit për të huaj të lëshuar nga autoritet Zvicerane e cila dyshohet të jetë e falsifikuar.
I dyshuari gjatë intervistimit ka pranuar se dokumentin në fjalë e ka blerë 5000 franga Zvicerane. Me urdhër të prokurorit dokumenti i dyshuar dhe pasaporta janë konfiskuar, ndërsa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

 

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »