Kaloi 39 vjet në burg për krimin që nuk e kishte kryer

0

​Kaloi 39 vjet në burg për krimin që nuk e kishte kryer

Ricky Jackson, tani 59 vjeç, kaloi 39 vjetët e fundit në burgun e Ohios për një vrasje në vitin 1975 të cilën ai dhe dy miqtë e tij nuk e kishin kryer.

Tani del se ai është i pafajshëm.

Një hetim në vitin 2011 zbuloi se ishte një gënjeshtër që e kishte dërguar në burg Jackson atëherë 18 vjeçar, dhe vëllezërit Ronnie dhe Wiley Bridgeman, atëherë 17 respektivisht 20 vjeçar në vdekje.

I vetmi dëshmitar në atë kohë ishte një nxënës 13 vjeçar n ë autobusin e shkollës.

Jackson të premten do të lirohet.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »