Ka shpërthyer vullkani i mahnitshëm në Itali (FOTO)

0

Këto fotografi e shfaqin pamjen e mahnitshme të vullkanit aktiv më të madh në Evropë i cili kishte shpërthyer dje në mëngjes.

Mount Etna (Picture: Barcroft)

Para se të shpërthente dje, vullkani nuk kishte shpërthyer për 2 vite por njerëzit e kishin parashikuar shpërthimin e tij nga aktiviteti i tij këtë muajin e fundit.

The massive ash cloud this morning (Picture: Barcroft)
Shpërthimi i fundit kishte qenë në vitin 2013, dhe ky vullkan mund të jetë kërcënues për fermerët, linjat e transportit etj.
Për këtë vullkan kishin shkruar edhe romakët e lashtë dhe ka qenë aktiv me mijëra vjet.

The Voragine crater erupted (Picture: Barcroft)
Më poshtë, lajmi.net i sjell për ju disa fotografi të mahnitshme të këtij vullkani.Mount Etna (Picture: Barcroft)The massive ash cloud this morning (Picture: Barcroft)Truly awesome pictures of Mount

Fire in the sky (Picture: Barcroft)

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »