Error message

Notice: Trying to get property of non-object in ws_image_url() (line 14 of /home/websystem/domains/websystem.info/public_html/sites/all/modules/custom/ws_tools/ws_tools.module).
Ka filluar sot Samiti i Sofjes
15:29 | 16 Maj 2018

Në kryeqytetin e Bullgarisë do të mblidhen liderët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian dhe ata të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor të cilat pretendojnë anëtarësimin në union.

Por Federica Mogherini u kujdes që me Hashim Thaçin e Aleksandar Vuçiqin t’i ndajë disa llafe para fillimit zyrtar të samitit.

Nga takimi, Thaçi doli optimist e para hyrjes në takim, samitin e vlerësoi historik.

Derisa kryeministri Ramush Haradinaj që është pjesë e delegacionit kosovar gjatë qëndrimit në Sofje premtoi angazhim që kosovarët përfundimisht të mund të lëvizin pa viza.

 

Edlira Rukaj
S