Ju kujtohet ‘Pranverë e pa jetë’, ndër këngët e para të Remzie Osmanit?
23:05 | 10 Tetor 2018

Ajo gjithmonë ka sjell këngë unike me të cilat ka arritur të rrëmbej zemrën e shumë nga publikut shqiptar, shkruan lajmi net.

Përmes disa postimeve të publikuara në Instagram, Osmani i kujton fansave këngët e para të saj siç ishte ‘Pranverë e pa jetë’.

“Ju gjenerata ime a ju kujtohet kjo këngë, Pranverë e pa jetë viti’93”, ka shkruar Osmani gjersa sjell linkun e këngës.

Remzie Osmani, Shyhrete Behluli dhe Shkurte Fejza janë tri artistet të cilat janë përfolur gjithnjë për muzikën që bëjnë.

Disa nga projektet e tyre mbeten të pavdekshme në muzikën e bujshme shqiptare. /Lajmi.net/

Rina Balaj