Jonuz Musliu viziton punimet në rrugën e malësisë së Bujanocit (Foto)

0

5

Kryetari i kuvendit të komunës së Bujanocit z.Jonuz Musliu me bashkveprimtarët e tij vizituan punimet në rrugën e malësisë së Bujanocit.

Rrugë kjo e cila me dekada ishte kërkuar nga qytetarët e cila tani po bëhet një realitet. Jonuz Musliu u njoftua në detaje nga përgjegjësi i kompanisë ndërtimore të rrugëve për punimet që po zhvillohen, njëherit kërkoi që sa më shumë të ketë cilësi në punë dhe përshpejtim të përfundimit të projektit më vital për malësinë e Bujanocit. Ndër të tjera, Musliu me bashkpunëtorët e tij këshilltarin e kuvendit z.Shpend Xhelilin, drejtorin e agjensionit turistik z.Ahmet Kadriu dhe sekretarin e bashkësisë lokale të Breznicës z.Tahir Bilallin diskutuan edhe për mundësitë buxhetore që kjo rrugë të projektohet dhe të staroj në vazhdën e arteries Breznicë-Muhoc e cila lidhet me qytetin e Bujanocit. Do të bëjmë qmos që kjo rrugë të asfaltohet sa më parë dhe kshtu ta lidhim malësinë e Bujanocit me qytetin./BujanociNet/

6 4 3 2 1

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »