Jahjaga: dekoron profesor doktorët nga Komuna e Bujanocit, për kontributin e tyre në UP

0

Presidentja e Republikës së Kosovës Jahjaga, në kuadër të manifestimit të 8 të pavarsis së Kosovës dekoron mjekët në pension për kontributin e tyre në fakultetin e mjekësis në mesin e tyre jan edhe dy Profesor doktor nga Komuna e Bujanocit.

fetja 1

Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga, ka dekoruar profesorët më eminent në penzion për meritat jetsore të cilët edukuan dhe arsimuan gjenerata të shumta të mjekëve si dhe themeluesit e fakultetit të mjekësis në kuadër të UP-së.

Një ndër të dekoruarit ishte edhe Profesor Doktorët nga Komuna e Bujanocit, të cilët shërbyen në fakultetin e mjekësis, Prof,Dr. Muharrem dhe Emine Gashi./Bujanocinet/

fetja 2 fetja 3

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »