Ja si ta mbysni bakterin që iu shkakton fryrje në bark
08:35 | 06 Shkurt 2019

Kjo baktere jeton në rreshtimin e zorrëve dhe, sipas statistikave nga CDC, më shumë se 66% e njerëzve e posedojnë atë në organizmin e tyre, transmeton lajmi.net.

Mënyra më e mirë për të kuptuar se kjo baktere ka krijuar konformizim në trupin tuaj është përmes kontrollimit të simptomave. Simptomat e kësaj bakterie përfshijnë mosrehati në bark, vjellje, fryerje barku dhe përzierje.

Megjithatë, në përgjithësi, mjekët i trajtojnë infeksionet e kësaj natyre me antibiotikë. Por, për shkak të rezistencës ndaj antibiotikëve, shumica e medikamenteve mund të jenë jo-efektive.

Përkundër kësaj, ekzistojnë disa forma natyrale të cilat mund të ndihmojnë me trajtimin e bakteres H.Pylori.

Ndiqeni listën e plotë të ushqyesve që trajtojnë bakteren në mënyrë natyrale më poshtë:

– Probiotikët
– Farat e zeza
– Brokoli
– Çaji i gjelbër
– Hudhra. /Lajmi.net/

Kejvina Kthella