Ja sa foshnje kanë lindur dje në Gjinekologji

0

Në Klinikën e Gjinekologjisë gjatë ditës së hënë kanë ardhur në jetë 25 foshnje.

Një nga 24 nënat ka sjellë në jetë fëmijë binjakë, shkruan Gazeta Shneta.

Në raport janë shënuar 16 bebe të gjinisë mashkullore dhe nëntë vajza.

Me operacion cezarian kanë kryer lindjen gjashtë nëna, ndërsa për herë të parë kanë lindur 11 gra.

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »