Ja për çfarë shërben hapësira bosh në fund të kapakut të stilolapsit

0

Tek shumica e stilolapsave kapaku është i hapur në fund.

Por për çfarë shërben kjo hapësirë e hapur?

Hapësira në fund të kapakut të stilolapsave është dizajnuar si masë mbrojtëse për fëmijët në rast se ata e gëlltisin.

Në një rast të tillë kur një fëmijë e gëlltit dhe i ngecet në fyt, kjo vrimë i mundëson qarkullimin e ajrit. /albeu.com/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »