Ja mënyra si ta dalloni që llogaria juaj në Facebook është hakuar

0

Kjo është mënyra si ta dalloni nëse dikush ka hyrë në llogarinë tuaj në Facebook.

Ka një mënyrë të thjesht për ta dalluar që profili juaj është hakaur, transmeton arbresh.info.

Duhet të klikoni Settings dhe zgjidhni rubrikën Security e pastaj shkoni tek ‘Where You’re Logged In’.

Do të shfaqen vendet ku jeni kyçur dhe nëse nuk e njihni ndonjë pajisje nga ku jeni kyçur më parë mund të kuptoni se llogaria juaj me shumë mundësi është hakuar.

Klikoni ‘End Activity’ dhe hakeri do të shkyçet nga llogaria.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »