Ja ku renditen ne ligat kombëtare tetë skuadrat që kaluan në çerekfinale të Championsit (Foto)
14:12 | 16 Mars 2017

Tashmë janë mësuar tetë skuadrat që kanë arritur të kualifikohen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Shumica e skuadrave që janë kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve janë në pozitat e para në ligat kombëtare. Në pozitat e para janë Real Madrid, Monaco, Juventus dhe Bayern Munich. Në vendin e dytë është Barcelona, Dortmund është në vendin e tretë, Atletico Madrid në vendin e katër, ndërsa Leicester City në vendin e 15’të. /Express/
Aurela Hoxha