Ja edhe një dëshmi pse nuk duhet t’i ngacmoni gjarpinjtë (Video)

0

Dihet pse se nuk duhet ngacmuar gjarpinjtë: E para, sepse është e rrezikshme dhe e dyta sepse thjeshtë janë gjarpërinj.

xharperi

Ngjarja që zhvillohet në videon më poshtë, tregon për një rast kur një njeri e ngacmon me shkon një anakonda të gjatë pesë metra e gjysmë.

Zvarraniku i rëndë 90 kilogramë, do të shtonte edhe disa kile sikur të kafshonte njeriun që e ngacmonte nga toka, transmeton Telegrafi.

Me të dalë nga uji, gjarpri hidhet por nuk e kafshon ngacmuesin që ikën duke marrë frymë thellë. /Telegrafi/

 

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com