Ja çka dinë të gatuajn xhihadistet (Foto)

0

Një nga tre nxënëset e Londrës të cilat lanë Britaninë e Madhe për tu bërë ‘nuse xhihadiste’ në Siri kanë konfirmuar nëpërmjet Twitter se tani jetojnë në Shtetin Islamik.

isis1
15 vjeçarja Amira Abase, Shamima Begum 15 dhe Kadiza Sultana16 vjeçe, në muajin shkurt lanë Londrën.

Pas afër dy muajsh të largimit, Amira ka publikuar fotografi nga jeta e saj me ISIS.

isis2 isis3

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »