Ja çfarë të hani për të përmirësuar humorin
15:07 | 28 Prill 2018
Ushqime që duhet të konsumoni:

Bananet

Fasulet e zeza

Orizi kaf

Fasulet garbanzo

Cereale të fortifikuar

Patate

Kuinoa

Salmon i egër

Spinaq

Mish gjeldeti

Lëng perimesh

Arra

Ushqime që nuk i bëjnë mirë humorit:

Yndyrnat trans apo vajra të hidrogjenizuar që gjenden në shumë ushqime të shpejta, të përpunuara:

Pijet me kafeinë

Sheqeri

Karbohidrate të thjeshta që gjenden në pijet me gaz, ëmbëlsira, biskota dhe alkooli.

/shije

Powered by WPeMatico

Atalanta Kërçyku
S