Itali – Shqipëri, ja çfarë do të bëjë Ballisti (FOTO)

0
Ideatori i dronit që u shfaq në ndeshjen e vlefshme kualifikuese të EURO 2016, Serbi – Shqipëri, Ballist Morina, ka një plan edhe për ndeshjen e sotshme miqësore, që në Genoa, luhet në mes Italisë dhe Shqipërisë.

Ballisti kësaj here, ka paralajmëruar vendosjen e një flamuri kuqezi, po tek vendi kur para katër viteve, huligani serb Ivan Bogdanov, dogji flamurin shqiptar.

“Te nderuar Bashkatdhetar ky flamur ne ndeshjen ITALI – SHQIPERI do kerkohet te vehet ne te njetin vend ku u djeg flamuri Shqiptar 4 vite me par.Ftoj te gjith tifozet te me mbeshtesin.Rrofte Shpirti i Shqiptarit”, ka shkruar Ballisti në paralajmërimin e tij.

Flamuri që pritet të shpaloset në ndeshjen Itali – Shqipëri./Indeksonline/

----- ------- --------------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »