Itali, arrestohet vlonjati me 450 kg marihuanë me vlerë 5 milionë euro

0

Arrestohet në portin e Brindisit në Itali, shqiptari me origjinë nga Vlora Perlat Çarçani 47 vjeç me akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës.

italy

Në furgonin që ai dtrejtonte i tipit “Iveco Daily” i mbërritur nga Shqipëria të martën në mbrëmje janë gjetur 450 kg marihuanë me vlerë tregu 5 milonë euro.

Perlat Çarçani me automjetin e tij ka udhëtuar me tragetin e linjës “Red Start 1”.

Sipas policisë italiane, shqiptari Perlat Çarçani ka udhëtuar tre herë gjatë vitit 2015 në Itali; në muajin shkurt dy herë, e gjatë muajin gusht ka kryer një udhëtim Shqipëri-Itali.

Në momentin e sekuestrimit të lëndës narkotike shtetasi shqitpar ka deklaruar se nuk ishte në dijeni të ekzistencës së drogës brenda furgonit e se po udhëtonte drejt provincës së Pontassieve në Firence, e ku do të merrte në dorëzim disa mobilje.

Për këtë punë ai do të paguhej në Shqipëri 250 euro.

Në automjet janë gjetur dhe instrumente e vegla të përdorura për fshehjen e marihuanës.

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »