ISIS dhe Al-Nusra bëhen bashkë: Perëndimi do ta paguajë shtrenjtë

0

​ISIS dhe Al-Nusra bëhen bashkë: Perëndimi do ta paguajë shtrenjtëRaportohet se Fronti Al –Nusra është bashkuar me ISIS’in në mënyrë që t’u kundërvihet aksioneve të Perëndimit në Siri.

Sipas një videoje që ka publikuar një faqe me mbishkrimin e Al Qaedas, liderët e Al Nusra’s, kanë thënë se Perëndimi “do ta paguajë shtrenjtë” për aksionet në Siri.

Gjithashtu është raportuar se grupi sirian është duke u bashkuar me ISIS’in për ta luftuar perëndimin.

“Myslimanët nuk do të rrinë duarkryq e të shikojnë se si bijtë e tyre po bomardohen. Nuk do të jenë vetëm liderët tuaj ata që do të paguajnë cmim të shtrenjtë. Ju, do të paguani cmimin më të shtrenjtë”, thuhet në mesazhin e publikuar që e transmeton Reuters.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »