Ish ushtari i UÇPMB-së ka nevojë për ndihmën tonë

0

Ish ushtari i UÇK-së dhe UÇPMB-s, Fadil Emërllahu, është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe ka nevojë për ndihmë me mjete materiale për t’u shëruar. Emërllahu në vitin 2001 ka qenë ndër ushtarët më të njohur të UÇK-së në Radushë, mirëpo tani vuan nga një sëmundje e rëndë në shtyllën vertebrale, që kërkon kurim të shtrenjtë.

FadilEmerllahu-1

Apelin për ndihmë për këtë ushtar, e ka plasuar në rrjetet sociale aktivsti i shoqërisë civile shqiptare në diasporë Londineze, Bashkim Reçi

“Ish ushtari i UÇK-së ka nevojë për ndihmën tone. Dikur ne u krenoheshim më këtë ushtarë, ishte mburrja jonë, ishte çlirimtari jonë!

Fadil Emërllahu, i cili bllokoj tankun e maqedonasve.

Kontaktoni direkt Fadilin në numrin

00377 44 563 963

Tash ky person ka nevojë urgjente për ndihmën tonë dhe tuajën vëllezër të dashur. Kolona e tij vertebrale është në gjendje shumë të rëndë, kërkohet një shumë e konsiderueshme të hollash për ta ndihmuar. Luteni të tregojmë edhe një herë më tepër solidarizimin tonë të artë, i cili asnjëherë nuk ka munguar për këso rastesh. Faleminderit për mirëkuptimin”. /BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »