INTERI SAKRIFIKON SHAQIRIN PËR SALAHIN
10:03 | 24 Qershor 2015

Interi po përgatitet për transferimin e Mohamed Salah. Për këtë drejtuesit e ekipi italian janë të gatshëm që të sakrifikojnë edhe kosovarin Xherdan Shaqiri. 20150624133904984620 Sulmuesi egjiptian që shkëlqeu në fanellën e Fiorentinës dhe është në kontratë me Chelsean po kërkohet nga shumë klube në mesin e të cilave edhe Juventus dhe Atletico Madrid. Mediet italiane kanë raportuar se Interi është i interesuar ta shes lojtarin nga Gjilani vetëm për të transferuar Salahin. Xherdan Shaqiri në janar të këtij viti u transferua në Inter nga skuadra e Bayern Munchen.
Françeska Jaçe