Inter e Perisic i befasojnë të gjithë
14:18 | 15 Gusht 2017
Interi dhe Ivan Pericis kanë arritur marrëveshje që ta zgjasin bashkëpunimin. E ardhmja e Ivan Pericicit është në Inter. Sipas Sky Sports, reprezentuesi i Kroacisë ka rënë dakord me Interin që ta vazhdoj kontratën. Sky Sport shkruan se gjatë kësaj jave mund të zyrtarizohet marrëveshje e re mes Nerazzurrëve dhe Perisicit, përcjell Express. Perisic, i cili aktualisht ka kontratë me Interin deri në vitin 2020, është kërkuar me ngulm nga Manchester United. Por, Interi i ka rezistuar ofertën së klubit nga Premierliga, e cila ka shkuar deri në 50 milionë euro.

Alba Hoxha