Inkuadrohet edhe Arbnor Fejzullahut nga Tërnoci për Kombëtaren Shqiptare

0

Arbnor Fejzullahu është inkuadruar në lojë në  miqsoren kundër Francës futbollisti i parë nga Tërrnoci komuna e Bujanocit.

Traineri i ekipit Kombetar Shqiptar Gianni De Biasi, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka shpllur listen e lojtareve qe do te keee ne dispozicion per tri miqesoret e radhes.

Në foto Arbnor Fejzullahu

Fejzullahu është i lindur 8 Prillë 1993 (mosha 22 vjeçare), Ku filloj karierën në vitin 2005 në skuadrën e KF Tërnoci dhe vazhdoj deri në vitin 2011 ndërsa më pas u transferua tek KS Besa ku luajti deri në vitin 2014 ndërsa që nga viti 2014 luan për skuadrën KF Partizani.

Ndërsa gjithmon ka përfaqësuar ngjyrat e kombëtares Shqiptare sikurse në U19 ashtu edhe në U21, ndërsa sot ai u inkuadrua kejt në fund të ndeshjes kundër Francës ku Shqipëria shënoj fitore 1:0, ku Fejzullahu u kyq kejt në fundë ku për her të parë një lojtar nga Lugina përfaqsoj komëtaren Shqiptare./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »