Ilir Sinani dhe Enis Salihu bëjn shpërndarjen e darkës në kuzhinën e “Jetimëve të ballkanit” (Foto)

0

Shoqata “Jetimët e Ballkanit” një ndër shoqatat më aktive dhe më të suksesëshme mbarë Shqiptare, ku së fundëmi ka hapur kuzhinën e saj në qytetin e Prizrenit në Republikën e Kosovës të cilën shërbehen qdo dit me ushqimë 309 persona në ditë nga kjo kuzhinë.

Sot në këtë kuzhinë kan bërë shpërndarjen e drekës përfaqësuesi i kësaj organizate në Gjermani Ilir Sinani si dhe udhëheqësi i zyrës për zhvillim ekonomik në komunën e Bujanocit. përfaqësuesi i organizatës “Jetimët e ballkanit” në Gjermani biznesmeni i njohur Iliri Sinani shquhet shumë për donacione të mëdha në këtë organizat dhe jashtë kësaj organizate, në aktivitete kulturore, informuese dhe aktivitete të tjera./BujanociNet/

Shpërndaje në rrjetet sociale.
comments powered by Disqus
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »