I paralizuari fillon të ecë në ceremoninë e diplomimit (Video)

0

Chis Norton, 23 vjeçari nga Iowa për pak sa nuk humbi jetën nga një lëndim që pësoi në një ndeshje futbolli.

i paralizuari

Ai pësoi fraktura në boshtin e tij kurrizor duke e lënë atë të paralizuar për gjithë jetën.

Mjekët i kishin thënë që ai ka gjasë vetëm tre për qind që të rimarrë aftësitë e të lëvizurit.

Pas marrjes së kësaj diagnoze ai u përkushtua ndaj ushtrimeve fizike në mënyrë që t`i rikthehet jetës normale.

Mirëpo përveç tjerash ai u dallua edhe në studimet e tij, duke i përfunduar ato më herët nga bashkëmoshatarët e tij, transmeton Klan Kosova.

Ai arriti t`i befasojë të gjithë pjesëmarrësit në ceremoninë e diplomimit duke u ngritur nga karroca dhe duke ecur drejt udhëheqësve të institucionit arsimor për të marrë diplomën e tij.

Ky gjest i tij mahniti shumë studentë dhe prindër, madje duke i përlotur disa prej tyre.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »