Humb jetën 46 vjeçari nga Osllara e Bujanocit në aksident me bicikletë

0

Bicikla-e1465944785378

Në aksidentin rrugor që ka ndodhë ditën e hënë, rreth orës 21:15, në rrugën shtetore të radhës A, afër fshatit Bozhinjevac, komuna e Bujanocit ka humbur jetën 46 vjeçari I.I nga fshati Osllare, komuna e Bujanocit.

Siç mëson presheva.com, deri tek aksidenti ka ardhë gjatëb kontaktit të veturës të tipit “Opel” me targa VR të cilën e ka drejtuar M.V (1990) nga komuna e Vranjës dhe bicikletës. Biciklisti i lënduar ka ndërruar jetë pas lëndimeve që kishte pësuar.

Me urdhër të prokurorit të prokurorisë publike themelore në Vranjës, pas hetimit të policisë të kryer në vendin e ngjarjes ka miratuar vendimin për paraburgim prej 48 orësh të M.V për shkak të dyshimit se ka kryer vepër penale të rëndë kundër sigurisë së trafikut publik.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »