HTC sjell smartfonin Blockchain

0

Smartphone duhet të jenë i dizajnuara për të mbështetur aplikacione të shpërndara të quajtura dApps. HTC dëshiron të zhvillojë rrjetin e vet Blockchain, ku të gjithë telefonat veprojnë si nyje, duke thjeshtuar tregtimin dhe ndarjen midis përdoruesve të Exodus.

Vetëm kohët e fundit, detajet e “The Finney ” ishin të njohura.

Me sa duket Huawei është i interesuar në teknologjinë e Sirin Labs . Sipas Sirin Labs, kompanitë janë në bisedime për “sjelljen e masave të teknologjisë Blockchain në një mënyrë të sigurt”. /Lajmi.net/

Shpërndaje në rrjetet sociale.
comments powered by Disqus
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »