Hoxha Halil Kastrati do të ndihmoj edhe familjet Preshevare

0

Hoxha Halil Kastrati, nuk e harron as Luginën e Preshevës për të i ndihmuar ai ka siguruar ndihma nga bamirësit të cilët i besojn ndihmat për këtë organizatë e cila me sinqeritetin e sajë ka fituar besimin e shumë bamirësve Shqiptarë.

Kastrati ka takuar kryetarin Arifi ku ka marur vendim që të bëhet një aksion i madhë humanitar në Preshëv ku ditën e fundit të Ramazanit të ndihmohen 100 familje nevojtare në Preshevë ku komuna do ti përzgjedh familjet dhe nga Shoqata “Jetimat e Ballkanit” do të vijë ndihma me pako ushqimore./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.
comments powered by Disqus
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »