Hoteli luksoz me formë zig-zage për ski

0

Skema kompakte, projektuar në bashkëpunim me Cche Architecture, përcaktohet nga një formë zig zag.


Skema 70.000 metra katrore (6.400 metër katrorë) përbëhet nga pesë komponentë zig-zag, duke ftuar mysafirët të zbresin në ski drejt shtigjeve të Valle de Joux.

Brenda, pesë pllakat formojnë një korridor të vetëm që lidh dhoma gjumi për vizitorët dhe qarkullimin e shërbimit. Nën pllakat, një bar , një qendër spa, një qendër konferencash dhe një restorant orientohen drejt luginës, duke përfituar nga pikëpamjet gjithëpërfshirëse dhe dritën natyrore, duke vepruar si destinacione individuale përgjatë shtegut të pjerrët. /Lajmi.net/

Powered by WPeMatico

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »