Hiqet kontrolli në pikat kufitare Kosovë-Shqipëri gjatë sezonit turistik

0

Kontrollet në pikat e kalimit kufitar mes Shqipërisë dhe Kosovës nuk do të ekzistojnë më gjatë sezonit turistik.

1_4006

Qytetarët do të kalojnë në dy krahët pa patur nevojë të paraqesin dokumentet (karta identiteti apo dokumentacionin e automjeteve).

Vendimi është marrë në mbledhjen e dy qeverive të zhvilluar sot (e hënë) në Tiranë.

Sipas krerëve të qeverive, ky vendim merret për të shmangur radhët e gjata që krijohen gjatë sezonit turistik.

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »