Harrohet dëshmori Berat Sinani, OVL-UÇPMB nuk gjen kohë as ta kontaktojë familjen e dëshmorit

2

Familja Sinani nga fshati Bilaç komuna e Bujanocit sot pas 14 viteve mbeti e habitur, sepse biri i tyre Dëshmori i kombit Berat Sinani është harruar nga të gjith, perveç familjarëve të cilët sot e kanë përkujtuar në 14 vjetorin e rënies së tij, dukë vënë kurora tek lapidari i dëshmorit.

deshmori

BujanociNet e ka kontaktuar me vëllaun e dëshmorit Shaban Sinanin, i cili ishte i habitur me këtë gjest, veçmas të OVL-UÇPMB-së e cila edhe pse thirret në mbrojtjen e të drejtave të dëshmorëve dhe familjarëve të invalidëve të luftës, nuk kanë gjetur kohë të paktën ta kontaktojnë familjen e dëshmorit Berat Sinanit, i cili flijoi jetëne tij për të drejtat që ne po i gëzojmë sot. “Kemi qenë vetëm familja e ngushtë te lapidari i Beratit, kemi vënë kurora lule, askush tjetër nuk ka qenë dhe as që na ka kontaktuar në përvjetorin e vëllaut, edhe ai ka qenë sikur të gjith dëshmorët e tjerë dhe meriton që të përkujtohet të paktën 1 herë në vit” ka thënë Vëllau i Beratit Shabani. Lapidari i dëshmorit Berat Sinanit gjendet në varrezat e fshatit Dobrosin të Bujanocit./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

2 Komente

  1. Rami Miftari po normal qe te harron se kan marr hov ne pasuri mas asaj ngasin nuk u bjken ne mend se nga gjaku i deshmorve jan tu u pasuru mafijasht e Lugines….ktyre kut tju vjen voja te bytha ateher ju bjen ndermend me ju perkujtu se perndryshe bile as nuk e bojn mend aka pas lufte apo eshte vrar dikush…

  2. po de po skan faj ikan ber punet ne dizajn me audi a6 po ne zall nuk i i prek koma tyna te gjith Familejn npun eka shti kush i beri keto pyetne NAGIPin prej nga erdhen keto tmira prej Gjakut keti trimi qe edha jeten Etij ne kohn me te mir.Dhe sot Nuk mundi ti linte Gjysem ore punet e tij per tte ber homazhe… Por mos harro se gjaku i keti Trimi ka Met Denu Ashper sa Nuk ke me mund Ta Sherosh…

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »