Haliti: Po të ishim shpërngulur para 16 viteve, këto troje do ta kishin fatin e “Mollës Kuqe” (Audio intervista)

0

Kryetari i bashkësis lokale të Tërnocit Agim Haliti, njëherit njëri nga të mobilizuarit në kohën e bombardimeve, në një intervistë për BujanociNet, përkujton 16 vjetorin e tmerrit të dëbimit të dhunshëm të tërnocasve nga ushtria serbe tek vendi i quajtur Muri, afër Mullirit, mbi fshatin Tërnoc

DSCN7485

Haliti në intervistën ekskluzive thotë se, atëkohë të gjitha vendbanimet shqiptare i kishin sytë kha tërnoci, gjith pritshin se qka do të ndodhë me ne dhe ata të vendsin ngjashëm. Kryetari i BL-së thotë se, po të ishim shpërngulur atëkohë, këto troje do ta kishin fatin e “Mollës Kuqe”/BujanociNet/

Agim Haliti Audio intervista:

 

Deklarata e Emerlla Lutfiut ish-sekretar i BL Ternoc: 

 

DSCN7489

 

DSCN7482 DSCN7484

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »