Goli dinak i Rashicës mbrëmë kundër Dortmundit
08:32 | 06 Shkurt 2019

Lojtari i Kosovës, që momentalisht po luan me Werder Bremenin në Bundesligën gjermane, ka shënuar mbrëmë një super gol nga gjuajta e lirë.

Rashica ka shënuar golin e epërsisë së Werder Bremenit ndaj Borussa Dortmundit në ndeshje të Kupës së Gjermanisë.

Rashica shënoi pas vetëm katër minutave lojë. Ndërkaq super përballja mes Borussia Dortmundit dhe Werder Bremenit në kuadër të xhiros së 1/8-së në Kupë të Gjermanisë u vendos me anë të penaltive pas përfundimit të ndeshjes me rezultat 3 me 3 pas vazhdimeve ndërkohë që 90 minuta lojë përfundon me rezultat 1 me 1.

 

The post Goli dinak i Rashicës mbrëmë kundër Dortmundit appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Kejvina Kthella