Godet Gold AG, paralajmëron këngë për migrimin

0

Reperi shqiptar, Gold AG, ka paralajmëruar një këngë të re – që kësaj radhe i kushtohet migrimit masiv të shqiptarëve të Kosovës drejt perëndimit.

gold-ag-k-euml-ng-euml-p-euml-r-zahir-pajazitin_hdI intervistuar nga portali Lajmi i Ri, Gold AG ka dhënë një intervistë, ku mes tjerash ka folur edhe për suksesin e këngës kushtuar Zahir Pajazitit.

Por, maja e kësaj interviste është fakti se Gold AG bën publik lajmin se ai po punon një këngë kushtuar migrimit masiv të shqiptarëve nga Kosova.

Ja intervista e plotë e Goldit:

Lajmiri: Si është mirëpritur kënga juaj e re ‘’Pushka e Lirisë’’ nga publiku ?

GOLD AG: “Jam i kënaqur jashtë mase me suksesin e kësaj kënge, e kam punuar me zemer dhe qëllimi është arritur.”

LAJMIRI: Sa është Goldi, i kyqur në rrjetet sociale , cilin rrjet socilal e perdor me se shumti ?

GOLD AG: Zakonisht vetëm në Facebook dhe Instagram

LAJMIRI: Çfarë mendoni për situatën më të fundit ku po emigrojnë me mjera Kosovarë drejt perëndimit, a mendoni ti kushtoni një kënge kësaj situate?

GOLD AG: “ Kjo që po ndodh është mjerim. Kam menduar shumë herë ti kushtoj një këngë por disi mendoja mos po kalon kjo ënderr e trishtueshme. Shumë vargje do ti kushtoja kësaj situate por nuk e di akoma, skam marrë guximin ta përmbaj zemrën për këtë ngjarje të shkruaj. ”

LAJMIRI: Deri kur do t’i këndoni atdheut ?

GOLD AG: Deri në frymën e fundit

LAJMIRI: Sa keni probleme me shtetin serb, kur e dim se gjithmone kendoni per shqiptari ?

GOLD AG: Me ata dasem as dek skemi kshtu që mir spresim.

LAJMIRI: A keni ne plan ndonje projekt te ri ?

GOLD AG: Po shumë e shumë

LAJMIRI: Dhe krejt në fund, një pyetje që fansat tuaj kanë deshirë të dinë përgjigjien është se a jeni I dashuruar ?

GOLD AG. ?

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »