Gllogjani i mbledhë burrat (Foto)

0

Gllogjan

Sikur sot ishin mbledhur edhe shumë vite më parë. Mirëpo për dallim prej atyre viteve kur ishin mbledhur për të kapur luftën në mbrojtjen dhe çlirimit e vendit për Betejen e Gllogjanit, sot burrat u mblodhën për të kujtuar dhe nderuar 17 vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-së, mbi caqet serbe në Kosovë, dhe betejen e Gllogjanit.

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj së bashku me babain e tij Ilmin dhe vëllaun Dautin kanë pritur sot në kullën e tyre Z. Jonuz Musliun dhe shokët dhe bashkëqytetarët për të nderuar ditën e betejës së Gllogjanit dhe 17 vjetorin e fillimit të bombartimit të NATO-s mbi caqet Serbe në Kosovë.

Kjo ditë pikërisht është edhe dita e Betejës së Gllogjanit, ku i ftuar ishte edhe kryetari i këshillit kombëtar Shqiptar, z. Jonuz Musliu./BujanociNet/

LPD 1 LPD 2 LPD 3

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »