Gjilani në alarm nga gripi (Video)

0

Gripi që ka prekur qytetarët e Kosovës me të madhe, ka shkaktuar gjendje alarmante në qytetin e Gjilanit.

Kjo gjendje është vërejtur tash e një muaj më parë, por që ditëve të fundit ka numër të shtuar pacientëve.

Shefi i repartit të infektivës, në spitalin e Gjilanit, Xhavit Demiri, tregon për kategoritë më të prekur nga ky grip.

Ai ka sqaruar edhe për simtomat e këtij gripi, si dhe për masat preventive që qytetarët duhet të ndërmarrin, trasnmenton RTV Dukagjini./Telegrafi/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »