Gjest i madh i futbollistit shqiptar, ky veprim i tij i shpëtoi jetën lojtarit kundërshtarit
15:15 | 06 Nentor 2018

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Kamer Qaka ka bërë heroin në Rumani, teksa në ndeshjen e ditës së premte mes Universita Krakovia dhe Poli Iasi, kundërshtari, Valentin Mihaila humbi ndjenjat në fushë pas një goditje në nofull.

Qaka i ndodhur shumë pranë kundërshtarit që humbi ndjenjat, nuk ka nguruar t’i japë ndihmën e parë 18-vjeçarit, duke e kthyer në njërin krah.

Ky veprim e ndihmon personin që humb ndjenjat në lirim e frymëmarrjes.

Më pas mbërritën mjekët e të dyja skuadrave dhe ambulance, që transportoi futbollistin drejt e në spital.

Për fat të mirë, Mihaila u përmend në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën. Gjendja e tij po stabilizohet.

{“videoid”:”1541491995792″,”type”:1,”ratio”:0.75}

Kamer Qaka hero on Vidnews.

The post Gjest i madh i futbollistit shqiptar, ky veprim i tij i shpëtoi jetën lojtarit kundërshtarit appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Kejvina Kthella