Gjermani: Përleshje mes azilantëve shqiptarë dhe eritreas (Foto)

0

Një incident është shënuar në njërin nga kampet e azilantëve në Gjermani. Azilantët shqiptarë dhe ata eritreas janë përleshur mes vete.

foto.php

Ngjarja ka ndodhur në kampin e Stellingenit në Hamburg të Gjermanisë, transmeton Indeksonline.

Mësohet se azilantët eritreas kanë tentuar të sulmojnë mirëpo falë forcave të shumta të policisë situata është mbajtur nën kontroll.

Qendrat e azilkërkuesve kohëve të fundit janë bërë simbol i dhunës, pasi që ditë më parë ka pasur edhe përleshje tjera./Indeksonline/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »