Gjenerali amerikan: Rusia ka kapacitete nukleare për ta shkatërruar Amerikën

0

Gjenerali, Mark A. Milley është bërë zyrtari i fundit nga rangu i lartë që iu ka bashkuar retorikës anti-ruse, duke u rreshtuar mes të tjerëve që kanë frikë nga fuqia ushtarake e Rusisë.

Rusi vs US

Milley, i cili pritet që të gradohet si shefi i ardhshëm i Ushtrisë Amerikane, ka listuar përplot sfida me të cilat përballet SHBA-ja, duke e emëruar Rusinë si rrezikun më të madh ekzistencial për Ëashingtonin, transmeton Indeksonline. Ai është shprehur i shqetësuar kapacitetet nukleare të Moskës.

“Si ushtarak dhe zyrtar më duhet t’i them Komitetit të Senatit për Shërbimet e Armatosura se Rusia është shteti i vetëm në botë që ka kapacitete nukleare për ta shkatërruar SHBA-në. Është një kërcënim real”, ka deklaruar ai./Indeksonline/

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »