Gjendet i vdekur një nxënës në shkollën “Zenel Hajdini” në Raincë
16:41 | 11 Tetor 2018
Një nxënës i klasës së parë është gjetur i vdekur në shkollën “Zenel Hajdini” në Raincë. 6 vjeçari, Flamur ( Esat ) Kadriu nga Rainca ka vdekur në rrethana misterioze në ndërtesën e shkollës gjatë orarit mësimor, kurse sipas informcioneve preliminare i marrura nga Drejtori Shukri Ymeri fëmiu ishte goditur nga një sulm në zemër. Trupi i tij i shtrirë është vërejtur nga nxënës të tjerë. Ambulanca në vendin e ngjarjes ka konstatuar vdekjen e nxënësit. Ngushëllime të sinqerta për familjen, nxënësit dhe gjithë kolektivin e shkollës!

.

Kejvina Kthella