Gjenden më shumë se 30 kilogramë marihuanë, në pikën kufitare të Preshevës (Foto)

0

Policia Kufitare në bashkëpunim me Drejtorinë doganore, në pikën kufitare të komunës së Preshevës kan zbuluar më shumë se tridhjetë kilogram materies bimore që dyshohet të jetë marihuanë.

Gjatë kontrollimi të bagazhit të shtetasit maqedon R.K (1991) në autobusin me targa të Maqedonisë, janë gjetur 30.605 gram marihuanë.

Një hetim në vendin e ngjarjes është kryer nga zëvendës prokurori i Prokurorisë Publike të Lartë në Vranjë dhe Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Me urdhër të zëvendës prokurorit, R.K. do të jetë dhënë vendimi për paraburgim për 48 orë, për shkak të ekzistimit të arsyeve për dyshim se ai e kishte kryer krimin e prodhimit të paligjshëm dhe trafikimit të lëndëve narkotike./BujanociNet/

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »