Gjenden 19 emigrant ilegal në vagona në Preshevë (Foto)

0

Në aksionin e përbashkët të policisë dhe doganës në stacionin hekurudhor të Preshevës është ndaluar tentim kalimi i kufirit i 19 emigrantëve ilegale që ishin fshehur në vagonat e trenit internacional njofton dogana.

Siria1

Emigrantët ishin fshehur në rimorkiot e kamionëve që ishin në tren që po udhëtonte nga Greqia nëpërmjet Serbisë drejt Evropës perëndimore.

Ata janë zbuluar pasi doganierët kishin vërejtur mbështjellësin e shkyer në njërën nga rimorkiot e kamionëve, ku dhe kanë dyshuar se përvec mallrave, aty gjendet edhe dicka tjetër.

Në rimorkio kanë qenë 7 sirian, 6 afganistan dhe 1 iranian, ndërsa në rimorkion tjetër edhe 6 sirian./BujanociNet/

Siria2 Siria3

----- -------

Shpërndaje në rrjetet sociale.

Comments are closed.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Gjuha / Jезик / Language »