Gjashtë vjeçari vdes nga një lëpirëse
09:58 | 17 Mars 2015

Të vdesësh nga një lëpirëse e helmuar. Kjo i ka ndodhur një djaloshi 6 vjeçar, Xialo Li, në një kopsht në fshatin e Liuzhuang, në provincën e Shandong në Kinë. Vogëlushi po luante kukafshehtas së bashku me disa miq kur është tërhequr nga një lëpirëse që ishte mbuluar me helm për minj. Djali është prekur menjëherë nga një hemorragji e brendshme dhe ra pa ndjenja. Mjekët tentuan t’i shpëtonin jetën, por për fat të keq nuk arritën. Pas disa hetimeve rezultoi se lëpirësja ishte lyer me një substancë toksike, ilegale në gjithë botën përveç se në Kinë.
Françeska Jaçe